گروه ساتراپ
  • خانه
  • تحقیق،مشاوره و بازاریابی-ایمنی راه
  پرینت
  • 1

  ثبت نام آنلاین خدمات
  کسب و کارتان همیشه پررونق

  گروه ساتراپ یک مجموعه تبلیغاتی فول سرویس، با امکان ارائه مشاوره های علمی، هدفمند و اثربخش است.دپارتمان تحقيقات بازاريابي گروه ساتراپ معتقد است، كليد موفقيت يك برند در بازار ، به ويژه يك بازار جديد، با انجام تحقيقات بازاريابي و آگاهي يافتن از نبض بازار، رفتار مشتريان، كانالهاي توزيع، واسطه ها، رقبا و ديگر متغيرهاي موثر در نظام بازاريابي وابستگي مستقيم دارد.

  شیوه انجام تحقیقات بازاریابی در دپارتمان تحقیقات بازاریابی ساتراپ

  مصاحبه های شخصی (مصاحبه های موشکافانه، عمیق و جستجوگرانه)

  در اين روش تحقيقات بازار درک بهتر و عمیق تر از باورها ، افکار ، احساسات و رفتار مشتری مورد تاکید است. 
  • مصاحبه های عمیق فردی نیمه ساختار یافته
  این نوع مصاحبه ( مشتريان واسطه ، مصرف كنندگان نهايي ، خبرگان صنعت و بازار ، رقبا ) با هدف کسب اطلاعات دقیق و کامل تر نسبت به سؤالات از پیش طراحی شده تيم تحقيقات بازاريابي است، كه توسط محقق كاركشته و با تجربه بازار صورت مي گيرد. ما نه تنها به دنبال پاسخ برای دلایل مي باشد، بلکه می خواهیم به روابط بین عوامل تأثیر گذار نیز دست یابیم.
   
  • مصاحبه های عمیق فردی ساختار نیافته
  این شیوه مصاحبه با مشتريان، واسطه ها و مصرف كنندگان، کاملاً باز و مصاحبه شونده در بیان مطالب خود کاملاً آزاد و به هر نحوی که می خواهند اجازه داده می شود دیدگاه های شخصی خود را بیان کنند .

  مشاهدات
  • مشاهدات ساختار نیافته
  در این شیوه تحقیقات بازار ما کلیه رفتارها ( به طور مثال یک فروشگاه) را زیر ذره بین قرار می دهیم و هیچ محدودیتی در مورد آنچه مشاهده می شود مد نظر ما نمی باشد. و آنچه را که می بینیم ثبت و ضبط می کنیم و ارزیابی و تحلیل پس آن صورت می گیرد. 

  • مشاهدات ساختار یافته
  در این نوع تحقیقات بازاريابي ما موضوع های خاص و تعریف شده و فقط رفتارهایی که در راستای تحقیق است مشاهده شود را ثبت و ضبط می کنیم.

  • مشاهده شخصی
  در این نوع تحقیقات ما به مشاهده رفتار مشتریان ، به طور مستقیم پرداخته و اطلاعات اولیه از مشاهده مستقیم که به صورت حضوری یا غیر حضوری انجام می گردد حاصل می شود. 

  تجزیه و تحلیل اثر و محتوا
  در این روش از تحقیقات بازاريابي ما سعی می کنیم با مشاهده بعضی از رفتارهای گذشته ثبت شده افراد به استنباط آنچه که ممکن است در طول یک رویداد جدید رخ دهد پی ببریم.

  پانل Panel
  ما در این روش از تحقیقات بازاريابي به دنبال بررسی رفتار مشتریان و مصرف کننده ها در طول زمان می باشیم. در این روش رفتار مشتری در بازار های مورد مطالعه صنعتی و مصرفی، برای زمان مشخص با شاخص های طراحی شده بررسی می گردد.

  طوفان ذهنی brainstorming
  در این روش از تحقیقات بازاريابي ما به دنبال تولید تعداد زیادی ایده برای مسایل و چالش های پیش رو هستیم. این روش خلاق برای حل مسایل پیش آمده بسیار کاربردی می باشد.

  تست میدانی
  در این روش از تحقیقات بازاريابي ما به دنبال ارزیابی سلایق و نظرات مصرف کنندگان در بازاهای مصرفی در محیطی کنترل شده می باشیم.


  ده فعاليت عمده تحقيقات بازار عبارتند از:

  1- شناسايى اندازه بازار بالقوه

  2- تجزيه تحليل سهم بازار

  3- تجزيه تحليل ميزان فروش

  4- مطالعه در خصوص گرايشهاى جديد كسب و كار

  5- پيش بينى هاى كوتاه مدت در خصوص بازار

  6- مطالعه محصولات رقبا

  7- پيش بينى هاى بلندمدت در خصوص بازار

  8- مطالعه در خصوص قيمت

  9- آزمايش محصولات جديد

  10- تعيين صفات مميزه بازار

  تحقيقات بازار نبض هر سازمان بازرگانى ، تجارى و غيرتجارى است.


  بنابر این در گام اول ارتباط با مشتری، مشاوران مجرب و با تجربه ساتراپ، تمام تلاش خود را صرف کشف نیازهای تبلیغاتی مشتری و پیدا کردن مناسب ترین راه حل عملیاتی متناسب با حوزه فعالیتی او می‌نمایند تا از این طریق هم ارائه خدمات به بهترین و مؤثرترین نحو ممکن انجام شود و هم هدف غایی که همانا رضایتمندی مشتری است محقق گردد.

  برای دستیابی به این مهم، از ابزار قدرتمند تحقیقات بازاریابی استفاده می‌شود. تحقیقات بازار، شرکت را از وضعیت رقبا، روندهای آتی بازار و رفتار مصرف‌کننده آگاه نموده و تصمیم‌گیری درست و اثربخش را مقدور می‌سازد.

  واحد تحقیقات بازار ساتراپ با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و آموزش دیده، توانایی انجام تحقیقات کمی و کیفی به صورت گسترده در سراسر کشور را دارا بوده و نتایج حاصل را در قالب گزارش‌های تفضیلی و تحلیلی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.


  برخی از خدمات تحقیقات بازاریابی و مشاوره، اجرای بازاریابی:


  • تحلیل و آسیب‌شناسی شبکه توزیع و شناسایی فرصت‌های افزایش دسترسی مشتری به محصول
  • ارزیابی اثربخشی فعالیت‌های ارتباطی شرکت و ارائه راهکارهای بهبود کیفیت و اثربخشی تبلیغات
  • تنظیم استراتژی بازاریابی (تحلیل بازار، بخش‌بندی، انتخاب بازار هدف، جایگاه‌یابی)
  • آسیب شناسی محصولات و خدمات شرکت و شناسایی فرصتهای ارتقاء کیفیت
  • ارائه راهکارهای بهبود استراتژی‌های تبلیغات و روابط عمومی مشتری
  • بررسی وضعیت تبلیغاتی شرکت و مقایسه آن با رقبای اصلی
  • تحقیقات در حوزه تبلیغات و بازاریابی در محیط وب
  • بررسی، تعیین و تخمین بودجه های تبلیغاتی
  • کشف قیمت و تنظیم استراتژی قیمت‌گذاری
  • مشاوره در خصوص تبلیغات فعلی و پیشین
  • مشاوره انتخاب استراتژی های تبلیغاتی
  • سنجش رضایت و وفاداری مصرف‌کننده
  • ارزیابی پیش آزمون محصولات جدید
  • بررسی روندهای عمومی بازار
  • ممیزی برند و توسعه برند
  • تحلیل رفتار مصرف‌کننده
  • پایش رقبا


  آنچه كه از محضر شما عالمان بازار گذشت فقط بخشي از روش هايي بود كه ما در ساتراپ براي انجام پروژه هاي تحقيقاتي استفاده مي كنيم. براي اطلاعات بيشتر به دپارتمان تحقيقات بازاریابی گروه ساتراپ (تکمیل فرم مربوطه و ارسال) مراجعه فرمائيد.

  فرم سفارش آنلاین تحقیقات،مشاوره و بازاریابی

  نام شرکت : *

  نام مدیرعامل : *

  تلفن تماس :*

  تلفن موبایل :*

  نام نماینده شرکت : *

  ایمیل :*

  متن سفارش :*


  درباره مجری:
  مدیریت و کارشناسان گروه ساتراپ با چندین سال فعالیت به منظور تخصصی نمودن و گسترش فعالیت در حوزه تخصصي،گرد هم آمدند.در ابتداي راه با تشكيل كميته هاي مختلف و بهره گيري ازنظريات مشاوران باتجربه در امور اجرايي نسبت به طراحي ، اجرا وبرنامه ريزي فعالیت ها با رويكردي از مديريت نوين علمي و پژوهشي اقدام نمود .
  اين گروه هم اكنون داراي پرسنل ثابت  و متغير با تخصص هاي گوناگون و همچنين مشاوراني در حوزه هاي مختلفي چون تجارت و بازرگانی، بازاریابی و بازارسازی، گردشگري، تبليغات، روابط عمومي و اطلاع رساني مي باشد.

   

  تماس با ما :
  آدرس ستاد اجرایی :
  تهران، خیابان یوسف آباد، خیابان دوم، پلاک 28، واحد14
  تلفن: 8-88913307 21 98+
  فکس: 88913383 21 98+
  پست الکترونیکی:info@satrap.org
  وب سایت: www.satrap.org

   حوزه فعالیت و تخصص گروه به سه بخش اصلی تقسیم می شود :
  سرمایه گذاری:با هدف ارائه آخرین فرصت های سرمایه گذاری و ارائه اطلاعات تخصصی فرصت های سرمایه گذاری و تامین منابع مالی به کارآفرینان و سرمایه گذاران 
  برگزاری رویدادهای تخصصی:مدیریت برگزاری رویدادهای تخصصی و عمومی(نمایشگاه،همایش،کارگاه های علمی، سمینارها و مراسم رسمی ) در سطح ملی و بین المللی 
  بازاریابی و خدمات بازرگانی:برنامه بازار(Market Analysis)،تحلیل بازار،تحلیل نیاز،راهبرد و روش بازاریابی،ارزیابی و خطرپذیری ها و اثر بخشی برنامه های بازاریابی،تهیه گروه بندی های بازار هدف  

  کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گروه ساتراپ می باشد.
  هرگونه کپی برداری بدون اجازه کتبی گروه پیگرد قانونی دارد.