گروه ساتراپ
  • خانه
  • تاریخچه برترین های گردشگری
  پرینت
  • 1
  • 2
  • 3

  ثبت نام آنلاین

  رویدادهای جشنواره

  جشنواره شامل بخش های زیر است:
  .همایش انتخاب برترینهای گردشگری  (جایزه ملی گردشگری)
  .نمایشگاه تخصصی برترینها
  .انتشار کتاب طلایی
  .کارگاه های آموزشی و علمی
  تجربیات جهانی

  " طی سال های گذشته بسیاری ازکشورهای گردشگرپذیر با برگزاری جشنواره "برترین های صنعت گردشگری” گردشگران موفق به ارتقاء سطح کیفی و کمی ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی شدند.به طوری که این کشورها امروزه جزء برترین های گردشگری در سطح بین المللی محسوب می شوند.

  از جمله موفق ترین این کشورها می توان به موارد زیر اشاره داشت:


  جایزه گردشگری مالزی:
  جشنواره برترين‌هاي گردشگري مالزی ازسال 1987برگزار مي‌شود.جایزه برترين‌هاي بخش گردشگري مالزی به افرادی كه نقش مهمي در توسعه گردشگري این کشور داشته اند، اعطا مي‌شود. اين جايزه انگيزه‌اي براي دست يابي شركت كنندگان به بالاترين سطح در كيفيت خدمات و محصولات گردشگري است. در سال های 2006- 2005 در 10 رشته با حضور 500 شركت كننده برگزار شد.

  در رشته های بهترین راهنمای گردشگری، جاذبه های گردشگری، بهترین رستوران، تورگردان، تورگردان خارجی، بهترین عنوان گردشگری، خدمات هتلداری، مرکز خرید، برنامه تور وبهترین نمایشگاه گردشگری و در راستاي توسعه گردشگري مالزي با توجه به اهداف تعيين شده در برنامه
  "مالزي2020"برگزارشد.

  جايزه گردشگري سنگاپور:
  اين جشنواره سابقه‌اي 21ساله دارد و در سال 2006 در 28 رشته با 138 هزار نامزد برگزارشد. نكته جالب دراين جشنواره اضافه شدن 3 رشته جدید "بهترين ميزبان گردشگري، بهترین های تجربه خانوادگی جایزه، بی همتایی سنگاپور بوده است. اضافه شدن این رشته‌ها دقيقاً در راستاي برنامه راهبردي توسعه گردشگري سنگاپور و چشم‌انداز آن در 2015 بوده است، كه بر جامعه ميزبان، سفرهاي خانوادگي و تصوير سنگاپور تاكيد دارد.

  بخش‌هاي اصلي این جشنواره عبارت است از: بهترين اشخاص ميزبان، اين جايزه به افرادي شاغل در بخش گردشگري در رشته‌هاي فوق تعلق مي‌گيرد: هتل‌ها، جاذبه‌هاي گردشگري، تفريحات شبانه، رستوران‌ها، خرده فروشي، اماكن آب درماني، راهنماي تور و حمل و نقل .

  معيارهاي انتخاب اين افراد عبارت است از:
   ارائه خدمات برجسته و چشمگير، رفتار و برخورد حرفه‌اي، خلاقيت و نو آوري، آشنا به ريزه كاري‌ها و جزئيات خدمت و محصول ارائه شده و دارا بودن رفتاري تفاهم آميز و دوستانه

  علاوه بر اين در بخش‌هاي، بهترين تجربه اقامت، بهترين تجربه جاذبه گردشگری، بهترين رخداد تفریحی، بهترین تجربه خرید، مراكزآب درمانی، بهترين تجربه سفر در سنگاپور بهترین ها انتخاب می شوند

  جايزه صنعت گردشگري نيوزيلند
  تاريخچه اين جايزه به سال 1955 باز مي‌گردد. اين جشنواره در طي دورهاي مختلف تغييرات زيادي كرده است. در جشنواره‌هاي اوليه بر معماري و منظرسازي تاكيد بيشتري مي‌شد در حالي كه امروزه برخدمات و محصولات دوستدارمحيط زيست و با كيفيت بيشترتاكيد دارد.

  درحال حاضراين جشنواره شامل: جایزه پدرگردشگري نيوزيلند (که به افرادي كه نقش موثري در گردشگري نيوزيلند داشته‌اند تعلق مي‌گيرد)می شود .

  جایزه PATA Young tourism professional Award که به جوانان فعال در گردشگری تعلق می گیرد . جايزه حفاظت ازمحيط زيست جايزه واحدهاي كوچك فعال درگردشگري جايزه ابتكار و خلاقيت، جايزه كيبوكاركه درسه بخش اصلي مراكزاقامتي، جاذبه‌ها و فعاليت‌هاي گردشگري وخدمات حمل و نقل تعلق مي‌گيرد .همچنین جايزه ويژه كه ازسوي دونهاد مرتبط با محيط زيست و كيفيت ارائه مي‌شود جايزه برتري كه به بهترين محصول يا خدمت گردشگري به مفهوم تام تعلق مي‌گيرد.

  از جمله جشنواره‌هاي منطقه‌اي با همان اهداف اما در سطح كوچك تر مي‌توان به جشنواره جايزه گردشگري درمنطقه شمال غرب انگلستان كه توسط آژانس توسعه منطقه‌اي شمال غرب (NWDA) اشاره كرد. كه در سال 2006 در 12 رشته با 250 شركت كننده برگزار شد. يكي از بخش‌هاي اين جشنواره جايزه" بهترين صبحانه "است. که معرف فرهنگ و سنت گردشگری این کشور است.

  فیلیپین هم جز کشورهایی است که به تازه گی به قطاربرپایی جشنواره بهترین های صنعت گردشگری پیوسته است. که این کشور با توجه به سياست تغيير بازار گردشگري خود، كه در ساليان گذشته تنها براي قشر خاصي جذاب بود، چنين جشنواره‌هايي را دربرنامه كارخود قرارداده است.اين جشنواره برطبيعت‌گردي و خدمات و تسهيلات مربوطه تاكيد دارد و با همكاري انجمن فعالان بخش گردشگري با وزارت گردشگري اين كشوربرگزار مي‌شود.


  درباره مجری:
  مدیریت و کارشناسان گروه ساتراپ با چندین سال فعالیت به منظور تخصصی نمودن و گسترش فعالیت در حوزه تخصصي،گرد هم آمدند.در ابتداي راه با تشكيل كميته هاي مختلف و بهره گيري ازنظريات مشاوران باتجربه در امور اجرايي نسبت به طراحي ، اجرا وبرنامه ريزي فعالیت ها با رويكردي از مديريت نوين علمي و پژوهشي اقدام نمود .
  اين گروه هم اكنون داراي پرسنل ثابت  و متغير با تخصص هاي گوناگون و همچنين مشاوراني در حوزه هاي مختلفي چون تجارت و بازرگانی، بازاریابی و بازارسازی، گردشگري، تبليغات، روابط عمومي و اطلاع رساني مي باشد.

   

  تماس با ما :
  آدرس ستاد اجرایی :
  تهران، خیابان یوسف آباد، خیابان دوم، پلاک 28، واحد14
  تلفن: 8-88913307 21 98+
  فکس: 88913383 21 98+
  پست الکترونیکی:info@satrap.org
  وب سایت: www.satrap.org

   حوزه فعالیت و تخصص گروه به سه بخش اصلی تقسیم می شود :
  سرمایه گذاری:با هدف ارائه آخرین فرصت های سرمایه گذاری و ارائه اطلاعات تخصصی فرصت های سرمایه گذاری و تامین منابع مالی به کارآفرینان و سرمایه گذاران 
  برگزاری رویدادهای تخصصی:مدیریت برگزاری رویدادهای تخصصی و عمومی(نمایشگاه،همایش،کارگاه های علمی، سمینارها و مراسم رسمی ) در سطح ملی و بین المللی 
  بازاریابی و خدمات بازرگانی:برنامه بازار(Market Analysis)،تحلیل بازار،تحلیل نیاز،راهبرد و روش بازاریابی،ارزیابی و خطرپذیری ها و اثر بخشی برنامه های بازاریابی،تهیه گروه بندی های بازار هدف  

  کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گروه ساتراپ می باشد.
  هرگونه کپی برداری بدون اجازه کتبی گروه پیگرد قانونی دارد.